Proces projektowy

1.

ANALIZA POTRZEB

Na pierwszym spotkaniu poznajemy się nawzajem. Określamy Wasze oczekiwania, preferencje oraz kierunek w którym będziemy zmierzać. Na tym etapie potrzebujemy również Waszego zaangażowania. Zadamy Wam mnóstwo pytań po to by jak najlepiej zoruzmieć Wasze pragnenia i potrzeby, by poznać Wasze przyzwyczajenia i sposób życia. Ale nie martwcie się, to wszystko po to by dalszy proces projektowy nie wymagał od Was tak dużego skupienia i stresu a był pełen ekscytacji.


2.

INWENTARYZACJA

Po rozmowie my przechodzimy do inwentaryzacji projektowanych pomieszczeń, czyli zebrania wszystkich niezbędnych wymiarów i stworzenia dokumentacji zdjęciowej. Te elementy pozwolą nam rozpocząć pierwsze prace nad Waszym projektem.


3.

UKŁAD FUNKCJONALNY I WSTĘPNY DOBÓR MATERIAŁÓW

Tworzymy propozycje rozplanowania przestrzeni pod względem funkcjonalnym przygotowane w formie rzutów 2d, uwzględniające m.in. rozplanowanie pomieszczeń w zależności od ich przeznaczenia, rozmieszczenie mebli ruchomych i stałych zabudów oraz niezbędnych sprzętów wraz z kluczowymi wymiarami. Skupiamy się również na szczegółowym rozplanowaniu przechowywania posiadanych przez Państwa rzeczy.

Na tym etapie omawiamy również wstępne propozycje materiałów wykończeniowych i kolorystyki.


4.

KONCEPCJA WIZUALNA

Po zaakceptowaniu układu funkcjonalnego przechodzimy do tworzenia koncepcji wizualnej. Jest to proces połączenia ustalonych wcześniej założeń funkcjonalnych i ergonomicznych oraz wizji estetycznej. Koncepcję prezentujemy na roboczych widokach, na których wspólnie wszystko omawiamy i analizujemy. Po akceptacji koncpecji tworzymy fotorealistyczne wizualizacje.


5.

DOKUMENTACJA TECHNICZNA I KOSZTORYS

Gdy mamy ustaloną całą wizję funkcjonalną i estetyczną tworzymy pełną dokumentację techniczną. Jest to obszerna instrukcja dla wszystkich wykonawców biorących udział w realizacji projektu. Zawiera ona m.in. projekt prac budowlanych, rzuty rozmieszczenia instalacji elektrycznej, wod-kan, okładzin posadzki i okładzin ściennych, sufitów wraz z rozmieszczeniem opraw oświetleniowych, układy ścian łazienek oraz rysunki poszczególnych elementów wnętrza: zabudów stolarskich, okładzin kamiennych, elementów szklanych i stalowych.

Oprócz dokumetacji technicznej sporządzamy kosztorys, w którym macie podgląd do wszystkich użytych w projekcie produktów i materiałów wykończeniowych, wraz z informacją o miejscu zakupu.


6.

NADZÓR NAD REALIZACJĄ PROJEKTU

Po zakończeniu części projektowej macie również możliwość skorzystania z prowadzonego przez nas nadzoru nad realizacją projektu. Zakres nadzoru możemy dopasować do Waszych potrzeb.